Oto dlaczego pomimo powolnego ruchu cenowego, Bitcoin jest niezwykle byczy.

Zaufanie inwestorów Bitcoin jest wysokie, podczas gdy inwestorzy nadal hodl, gromadzą się i hodl.

Od czasu wyjścia z nizin marcowych Bitcoin walczy o awans. Przetestowaliśmy 10.000 dolarów – ważny poziom psychologiczny wielokrotnie tylko po to, aby zawieść i utknąć w zasięgu.

Bitcoin odmawia osiągnięcia pięciocyfrowej wartości pomimo pompowania pieniędzy przez bank centralny na rynek. Tym razem inwestorzy wkładają całą gotówkę albo do swoich depozytów bankowych, albo pompują ceny akcji, nawet tych zbankrutowanych firm.

Jednak rynek Bitcoin Era jest zajęty hodlingiem; jako taki, Rafael Schultze-Kraft, CTO w kryptońskiej firmie danych Glassnode, jest „niezwykle długoterminowym byczkiem“ w wiodącej światowej walucie cyfrowej, który radzi nie rozpraszać się przez krótkoterminowe działania cenowe i spojrzeć na szerszą perspektywę.

Schultze-Kraft podzielił się również serią wykresów, które obrazują ten wzrost zachowań hodlingowych i zaufania inwestorów, począwszy od rekordowej ilości podaży Bitcoinów, 61%, która nie zmieniła się w ciągu roku. Ten cały czas wysoki poziom jest wyraźnym sygnałem, że inwestorzy oczekują wyższej wartości w przyszłości.

Ponadto, 44% podaży BTC nie zmieniło się w ciągu dwóch lat, co ponownie zbliża się do ATH, a prawie 30% podaży nie zmieniło się w ciągu trzech lat.

Średnia liczba zniszczonych Monet Days spada od czasu runu byków w 2017 roku i jest obecnie na najniższym poziomie od 2016 roku – im niższy CDD, tym więcej hodlerów długoterminowych.

W podobny sposób, Bitcoin Binary Coin Days zniszczone, które są liczby dni w roku, w którym monety zostały zniszczone w porównaniu do historycznej średniej, nigdy nie był tak niski jak w 2020 roku.

Innym czynnikiem wskazującym na wysokie zaufanie długoterminowych inwestorów Bitcoinów jest Reserve Risk, który na obecnym poziomie wskazuje na atrakcyjny stosunek ryzyka do zysku do inwestycji.

Długoterminowy posiadacz MVRV również „wygląda na silnego“, który zwykle spada poniżej 1 po dłuższym czasie trwania rynków niedźwiedzich. Współczynnik MVRV długo-/krótkich różnic wskazuje chwile, kiedy przeciętny krótko- i długoterminowy inwestor przenosi się na obszar zysku. Jest to zazwyczaj psychologiczna bariera dla wielu traderów, którzy często kopią FOMO i chciwość, jak w przypadku Santimentu.

Wskaźnik rentowności, który wzrasta w miarę jak długoterminowi właściciele likwidują pozycje, a spada w miarę akumulowania się długoterminowych inwestorów w HODL, wykazuje od 2019 r. tendencję spadkową.

W rzeczywistości, liczba bitcoins hodled i lost wzrosła o 8% od początku 2019 roku i jest obecnie na ponad 7,3 mln – 40% krążącej podaży bitcoins.

HODLERY mocno kumulują się w tym roku, przy czym tylko 16 dni to te, w których BTC Hodler Net Position Change był ujemny.

W związku z tym, średni wiek Bitcoinsów przesuniętych na łańcuchu stale spada od 2018 roku, zgodnie ze wskaźnikiem Median Spent Output Lifespan (MSOL).

Ilość Bitcoinów przeniesionych na łańcuch w międzyczasie stagnacja od 2016 roku, pomimo wzrostu sieci, który Schultze-Kraft mówi „jest wyraźnym wskaźnikiem narracji SoV Bitcoin’a“, ponieważ inwestorzy nie są skłonni wydawać swoich BTC.

Dodając do tej narracji jest Bitcoin prędkości, która mierzy, jak szybko jednostki są w obiegu w sieci. Spadła ona do najniższego punktu od dziesięciu lat.

Jak informowaliśmy, bilans Bitcoinów na giełdzie spada od marca, co po części może być spowodowane tym, że inwestorzy decydują się na przejęcie własnego BTC.

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, rynek jest długoterminowy byczy i siada w stosie czekając na kolejny wielki bieg byka.